כיוון פסנתרים

כיוון פסנתרים

חברת פסנתרין מתמחה בכיוון פסנתרים לסוגיהם!

פסנתר הוא כמו יין אשר משתבח עם הזמן, וצלילו מקבלים במשך השנים גון עתיק ומתוק, אולם מחייב הוא תחזוקה שוטפת ומקצועית אשר תאריך את ימיו.
מזגי אויר קיצונים כדוגמת חום כבד,שרב יבש, או לחילופין קור ולחות עלולים לגרום לפסנתר נזק כבד. כמו כן זוחלים שונים כתולעי עץ, עש, עכברים יכולים להוות איום לשלומו.

בקיצור, כיוון פסנתרים דורש ידע ומומחיות מחוץ לקופסה.

תחומי התמחותינו:

  • תיקון פסנתרים.
  • כיוון פסנתרים.
  • התקנת גלגלים לפסנתר.
  • החלפת מיתרים.
  • שמאות לצורכי ביטוח ומכירה.
  • תחזוקה שוטפת.
כיוון פסנתרים

המכוונים המקצוענים של פסנתרין יגיעו עד אליכם ויבצעו עבורכם את הטיפולים הבאים:

החלפת מיתרים

החלפת מיתרים

עקב השימוש הרב והתיישנות הפסנתר מקבלים אנו “דרישת שלום” מהמיתרים כדוגמת חלודה, קורוזיה, מיתר קרוע או בלוי אשר גורם לצליל עמום או לצליל אחר. אנו נחליף עבורכם את המיתרים במיתרי פלדה ונחושת בעלי איכות מעולה מהשורה הראשונה על מנת לקבל צליל מושלם והרמוני.

תיקון או החלפת פטישים

כתוצאה מבלאי קורה לעתים שהפטישים חוזרים לאט או בכלל לא, ולכן יש צורך לשפץ או להחליף, ולכוונם בצורה מדויקת ומקצועית.

תיקון פסנתרים
תיקון פסנתרים

רגולציה מלאה ומקצועית

כיוון פסנתרים מושלם דורש רגולציה דהיינו סנכרון וכוונון של חלקי הפסנתר הפנימיים כדוגמת הלבדים, העורות, חלקי מתכת ועץ, אשר כתוצאה משנוי אקלים משנים הם צורה ומקום, ועל כן יש צורך בחידושם וכוונונם מחדש.

כיוון פסנתר

כיוון פסנתרים היא מלאכת אומנות אשר כדאי להפקידה בידי מכוון פסנתרים מומחה. יד לא מיומנת עלולה לגרום לנזק שאת תוצאותיו מי ישורנו. הפסנתר בנוי מ-230 מיתרים אשר מתיחתם הנכונה מפיקה את הצליל הרצוי, וכמו כל כלי העשוי מעץ שנויי אקלים קיצוניים עלולים לתת בו את אותתם. לחות יתר תגרום לתיבת התהודה להתנפח ולמתיחת המיתרים יתר על המידה, אשר כתוצאה מכך יפיקו המיתרים צלילים גבוהים יותר. מאידך, יובש עלול לגרום להתכווצות התיבה ולרפיון המיתרים, והתוצאה צלילים נמוכים יותר. אשר על כן על הפסנתר להיות בסביבה שרמת הלחות שם היא 42%, ובכך לשמור על איזון העץ ומרכיביו. מנהל מחלקת הכיוון ב”פסנתרין” הוא בוריס חיימוב אשר סיים את לימודיו באקדמיה למוסיקה במוסקבה, ומאחריו ארבעים שנות מוניטין של הצלחה בכיוון פסנתרים מכל המינים והסוגים.

עבודת כיוון פסנתר תתבצע אך ורק על ידי מומחים; אנשי מקצוע בעלי הכשרה מקיפה וניסיון רב לצורך ביצוע כיוון מדויק. ההרמוניה העולה לאורך הנגינה על הפסנתר הינה מהפנטת, ורבים מבקרים בהופעות כדי להאזין מקרוב לנגינה. בפועל, כדי לייצר את הצלילים הללו יש לבצע מספר פעולות – כולל כיוון הפסנתר. כדי לבצע זאת בהצלחה, יש לפנות אל פסנתרין. חברה זו מציעה מענה מרשים ומגוון בתחום כלי הנגינה – והתיקון שלהם. ברשות חברה זו מלאי חלקים גדול מטובי היצרנים. בין אם מדובר בתיקון שברים, סדקים, צביעה ועוד – נשמח לעמוד לרשותכם.

כיוון פסנתר – לבצע כיוון פסנתר במקצועיות

לצד חיי היום-יום העמוסים, חשוב לנהל חיים אישיים עשירים בתחביבים. בין היתר, האזנה למוזיקה הינה משמעותית ומפתחת את עולמנו הפנימי באופן מרשים. אין ספק, האזנה ליצירה אותה מנגנים על פסנתר תעלה חיוך על פנינו – ותגרום לאושר רב בליבנו. בפועל, היכולת לנגן על פסנתר דורשת הכנה רבה; מגוון פעולות כאשר אחת מהן מתבססת על כיוון פסנתר.

כאשר אנו מדברים על מלאכת כיוון הפסנתר, הכוונה היא לתהליך מתיחת המיתרים שלו. כמות המיתרים בפסנתר נקבעת לפי הדגם שלו, כאשר לרוב ישנם 230-240 מיתרים. לאורכו של תהליך העבודה, יש למתוח כל מיתר ומיתר ולא לפספס אפילו אחד. זאת על מנת לשמור על האיזון הכולל של מיתרי הפסנתר. מעבר לכך, נדגיש כי מתיחת המיתרים והכיוון שלהם דורשת אוזן מוזיקלית שכן היא תסייע ביצירת האיזון בין האוקטבות והקווינטות של הפסנתר.

תדירות כיוון הפסנתר הינה כפעמיים בשנה. עם זאת, יש להתאים את תדירות הבדיקה לכמות הנגינה על הכלי, אופי הנגינה לצד היבטים רבים נוספים.

כיוון פסנתר -טיפול מקצועי בכלי נגינה

עבודת כיוון הפסנתר מסייעת רבות לביצוע הנגינה והאיכות שלה. כדי לקבל מענה בתחום זה, אתם מוזמנים לפנות אל “פסנתרין” ונבצע עבורכם כיוון פסנתרים מקצועי.

 

 

כיוון פסנתר

“פסנתרין” מגיעים עד אליך, אין צורך לצאת מהבית, אנו נשלח אליך את אחד המומחים אשר יבדוק, יאבחן את התקלה ויגיש לך הצעת מחיר הוגנת.

אנו נכוון את הפסנתר שלכם אם הוא בתל אביב, ירושלים, חיפה או באר שבע.
כל התיקונים נעשים תוך שמירה מלאה על המוצר ובאחריות לשלושה חודשים. 

שירות אמין, מקצועי ואדיב!

שליחת ווצאפ
לחצו לחיוג
דילוג לתוכן